سقف متحرک رستوران رفتاری

رستورانی ایرانی در فضای دلنشین ساحل دریاچه شهدای خلیج فارس

کارفرما

رفتاری

محل پروژه

تهران - بام لند

تاریخ تکمیل

1396

سرزمین بام

سرزمین بام (بام لند) واقع در شرق دریاچه شامل مجموعه ای از ۱۲ رستوران، در ۳ تیپ با مساحت متوسط ۵۵۰ متر در دو طبقه است، که به وسیله رواق ها و واحد های گردشگری به یکدیگر پیوند می خورند. فضای بام این رواق ها خود تشکیل دهنده تراس هایی برای طبقات بالای رستوران ها خواهد بود که دارای چشم اندازی فوق العاده به دریاچه می باشد. همچنین فضای زیر همکف این مجموعه به صورت فضایی تفریحی با سه موضوع “شهر فرهنگ”، “شهر سلامتی” و “شهر موسیقی”، طراحی شده تا بتواند پاسخگوی خیل استفاده کنندگان باشد.

درباره بام لند

پهنه های ساحلی دریاچه چیتگر یکی از شاخص ترین و بزرگترین مجموعه بوستان های تفریحی در کشور را به خود اختصاص می دهد که بنا بر محاسبات انجام گرفته، خود به تنهایی روزانه شاهد حضور نزدیک به ۶۰ هزار نفر گردشگر می باشد. لذا خدمات رسانی به این حجم عظیم گردشگر از اهمیت بالایی برخوردار است که گروه توسعه مهندسی بام طراحی و ساخت مجموعه ی سرزمین بام (بام لند) را با تکیه بر معماری ایرانی- اسلامی با رویکردی نوین بر عهده دارد.

سقف متحرک سقف ریموتی سقف جمع شونده سقف جمع شو سقف برقی
سقف متحرک سقف ریموتی سقف جمع شونده سقف جمع شو
سقف متحرک سقف ریموتی سقف جمع شونده سقف جمع شو سقف برقی

سقف متحرک رستوران رفتاری بام لند

رستوران رفتاری در ۲ طبقه رستوران و کافی شاپ در این مجموعه فعالیت خود را اغاز نمود و شرکت پادنا در همان ابتدا طراحی و اجرای سقف متحرک پارچه ای (در بخش کافه) و سقف متحرک آلومینیومی در بخش رستوران را در کنار مجموعه بام شروع نمود.

در این پروژه سقف متحرک با متراژ تقریبی ۲۰۰ متر مربع از جنس پارچه سیون بلژیک و سقف جمع شونده به متراژ تقریبی ۳۰۰ متر از جنس آلومنیون اکسترود شده ترکیبی زیبا و کار آمد را، هم برای مجموعه ما و هم برای مجموعه رفتاری به ارمغان آورده است.

دور تا دور این فضا با شیشه های متحرک برقی پوشیده شده تا در مواقع لزوم جهت هوا بند کردن فضا از آنها استفاده نمایند.

سقف متحرک سقف ریموتی سقف جمع شونده سقف جمع شو
سقف متحرک سقف ریموتی سقف جمع شونده سقف جمع شو
سقف متحرک سقف ریموتی سقف جمع شونده سقف جمع شو

گالری عکس پروژه سقف متحرک رستوران رفتاری